Четвер, 18.04.2024, 18:07
Вітаю Вас Гість |

смт  Варва     Персональний сайт В. Денисенка

Вихід

Увага! Шановні одинадцятикласники! Пробне ЗНО з української мови та літератури відбудеться 24 березня 2018 року. Деталі на сайті Київського регіонального центру оцінювання якості освіти http://kievtest.org.ua
     
              
                       

Український Рим: міф чи реальність?

Український Рим: міф  чи реальність?

Давньоруське місто Римов – це  одна із нерозгаданих загадок нашої історії. Місце розташування цього  легендарного  міста  остаточно не визначене.

Проте з історичних писемних пам’яток відомо, що впродовж багатьох століть воно  відігравало важливу роль у схемі «посульської оборонної лінії» Київської Русі. Уперше згадку про Римов знаходимо у Лаврентіївському та Іпатіївському літописах, а також у «Повчанні» Володимира Мономаха.

З Руського літопису ( т.1., ст. 104) ми дізнаємося, що протягом 1095 року  біля  древніх міст Римов, Варин та Прилук  точилися запеклі бої між русичами та половцями. Русичі  перемогли половецькі дружини Ітлара та Китана.

У  «Слові о полку Ігоревім» також  подибуємо: « „Се у Рим кричат под саблями половецкими, а Володимир под ранами. Туга и тоска сыну Глебову!".

Іпатіївський же літопис  розповідає, що року 1185 половці після невдалого походу поверталися від Переяслава додому. Їх шлях проходив поблизу 

м. Римова. Римовичі закрилися в місті та спостерігали за половцями, які рухалися  повз стіни їхнього  міста. У цей час стався прикрий випадок: під вагою жителів  частина деревяної стіни не витримала і завалилася. Половці скористалися цим і атакували Римов. Тут літописець наголошує, що ті жителі, які вийшли з міста та билися, ходячи по Римовому болоті, залишились цілими, а хто залишився в місті – потрапив у полон.

  Зазначу, що з цього  часу Римов  втрачає своє стратегічне  значення та починає  занепадати. 

    Пройшов час, і славне місто перетворилось на маленьке  сторожове поселення з символічною  назвою – Рим. Остаточно село Рим зникло з  мапи України 1954 року.

Сьогодні  історики та археологи продовжують сперечатися над місцем розташування  загадкового міста Римов. Кожен із них тягне ковдру на себе. Дійшло навіть до того, що росіяни почали стверджувати, що Рим – це їхній Курськ.

Особисто мені імпонує думка польського археолога Зоріана Ходаковського, який на основі своїх досліджень  аргументовно довів, що «Рим — село в Прилуцком уезде, у истока Глинной, впадающей в Удай. Замок здесь!». Докази інших дослідників є, м’яко кажучи, неправильними та не витримують ніякої критики, адже  Римового болота  в  іншій місцовості ніде немає та і не було.

Отож, шановні земляки, древній «замок» знаходиться  у нас! Детальніше  – це  межа Полтавської, Сумської та Чернігівських областей!

 

flag-ukrainy-animatsionnaya-kartinka-0016 



Тести ЗНО онлайн

ТРЕНАЖЕР З ПРАВОПИСУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Тренажер з правопису української мови


ЗНО КЛУБ

зно клуб

САЙТ ОЛЕКСАНДРА АВРАМЕНКА

Сайт Олександра Авраменка

ЕКСПРЕС-УРОКИ

Експрес-уроки

МОВНИЙ БАР

Мовний бар


ДОВІДНИК З УКРАЇНСЬКОГО СЛОВОВЖИВАННЯ

Довідник з українського слововживання


ПОСІБНИК ЄВГЕНІЇ ЧАК "ЧИ ПРАВИЛЬНО МИ ГОВОРИМО?"

Посібник Євгенії Чак "Чи правильно ми говоримо?"


ОФІЦІЙНИЙ САЙТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Офіційний сайт української мови

-А (-Я) ЧИ -У (-Ю) В РОДОВОМУ ВІДМІНКУ

-А (-Я) чи -У (-Ю) в родовому відмінку



ЛІНГВІСТИЧНИЙ ПОРТАЛ

Лінгвістичний портал


КОРПУС УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Корпус української мови


ПОРТАЛ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Портал української мови

Сайт Олександра Авраменка



Експрес-уроки

ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДРУЧНИК (СУМ)

Електронний підручник (СУМ)

Мовний бар



 








Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz